29.10 2010

Teemapulm: muinasaja pulm

Kas olete mõelnud, et teie planeeritud pulmapidu võiks olla midagi erilist? Mis jääks kõigile meelde? Mis ei oleks traditsiooniline? Sellised mõtteid mõlgutavad kindlasti paljud abiellujad.

Kuid miks ei taheta enam seda vana head traditsiooni, kus laulatus toimub Pärnu mnt Õnnepalees, kus pruut kannab seljas valget puhvis kleiti, laual vohab eesti toit (kartul, kapsas, salat) ning kus magustoiduks suur kreemitort?

Miks on inimestel vaja midagi enamat? Midagi teistsugust? Miks ei rahulduta ainult eelpoolnimetatuga? See on seetõttu, et ajad on edasi liikunud, võimalused on suurenenud, maitsed on paranenud, inimesed on koos kõige sellega muutunud. Inimesed suhtlevad. Kuulevad sõpradelt, tuttavatelt, meediast, kuidas keegi midagi tegi ning soovivad teha seda sama. Kas see on halb? Ei usu. Tähtis on ju vaid inimese heaolu, mis tekibki õnne ning rõõmu tagajärjel.

Kui soovitakse oma pulma nendest traditsioonilistest kammitsatest vabaks kiskuda, on võimalik pidada näiteks teemapulm. Antud versioonis ei ole enam midagi traditsiooniline. Ei koht, ei söök, ei riided ega ka külalised. Tähtis on asja eelnevalt uurida ning pidada kinni endapoolt valitud teemast.

Üks väga populaarne teema on muinasaja pulm. See on oma olemuselt väga uudne ning eriline. Selle pidamiseks on tähtis tähelepanu pöörata alljärgnevatele asjaoludele:

•          Koha valik (looduses, lossi ilmega hoones vms); kes laulatab

•          Riided (naistel pikad värvilised maani kleidid, peas kaunistused, meestel sukkpüksid ja pikad mantlid ning kübar)- riideid võib laenutada kostüümilaenutusest

•          Söök (vardas põrsad, kartulid, peekrites jook-enamjaolt vein)

•          Kutsed (mis on kujundatud samuti muinasaja stiilis, kindlasti mitte lumivalged, väga vanaaegne kirjastiil ning külaliste poole pöördumine). Kutsete kujundamises ning kirjastiili jms valikus saab kindlasti abi ning nõu erinevatest foto- ja kirjatarvete poodidest.  Loomulikult tuleb asjaga hakata tegelema juba palju varem. Esiteks, et jõuda ise kõik ära teha. Külaliste nimekiri, uurimine, kus kutseid kujundada lasta ning nende saatmine. Teiseks, et külalised saaksid aegsasti oma aega planeerida ning muinasaja kostüüme hakata otsima.

•          Ajale vastavad mängud. Siinkohal saab kindlasti aidata õhtujuht, kes on kursis erinevate aegade ning mängudega. Kui ei soovi õhtujuhti tellida, saab ise kindlasti aegsasti internetist muinasaja mängude kohta uurida.

Laialt võttes on need kindlad põhipunktid, mida peaks eelkõige ajastu mõttes silmas pidama. Loomulikult on koha ja toitlustuse valikul tähtis, et nad teaksid varakult ette, millise teemapulmaga on tegemist.

Ja kindlasti ei pruugi pulma teemaks olla muinasaeg. See, millist teemapulma pidada, sõltub siiski abiellujatest endast. Kui neile on südamelähedane näiteks šoti pulm, siis nad uurivadki kõike šoti pulma kohta ja teevad selle. Tegelikult on ampluaa nii lai, et kui on veidi kujutlusvõimet ning kindlasti suurt pealehakkamist ja tahtejõudu, saab iga paar oma unistuste pulmad.

Autor: Katrin Haug

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead sisse logima.