11.04 2010

Rafting Pirita jõel

Kõik see lumi, mis talvega meil alla sadas, on lõpuks enam-vähem ära sulanud. Sulavesi on küll palju halba korda saatnud, kuid midagi head on suurest veekogusest ka tulnud. Nimelt on Eesti jõgedes vett väga palju ja see liigub suure hooga mere poole. Seda suurt hoogu ja veekogust saab ära kasutada väikese adrenaliini saamiseks. Nimelt saab minna raftingule.

Ma ise väga suur paadiga veesloksumise sõber ei ole üldiselt, seega suhtusin esialgu ettevõtmisse skeptiliselt. Kui instruktor turvanõudeid seletas, siis tekkis isegi soov loobuda. Kuna aga kohapealt lahkumiseks muud varianti ei olnud, kui paadiga, siis ei jäänud muud üle, kui paati ronida ja see 1,5-2 tundi ära kannatada.

Kui aga paat juba liikuma sai, siis polnud enam kartmiseks aega, tuli hakata aerutama ja seda päris tugevalt, kuna paadi tagaosas istuv instruktor käskis aina hoogu üles võtta. Kui üks kaasreisija okstega päris valusasti pihta sai, siis hakati instruktori juhiseid vägagi tõsiselt võtma ja kõik 9 paadis viibinud liiget hakkasid meeskonnana sõudma ja seda ühise eesmärgi nimel – et mitte kaldasse sõita ega okstesse kinni jääda ning õnnelikult sihtkohta jõuda.

Rafting Pirita jõel pakkus mitmeid elamusi – esiteks kindlasti adrenaliin, oli ju reaalne oht paadist välja kukkuda, okstega pihta saada või külma vee pritsimisest üleni läbimärjaks saada. Teiseks pakkus reis aga silmailu – suvilad otse kalda ääres, suitsuahi ja puhkenurgake nukralt ootamas, et vesi taanduks ning muidugi ka laupäevahommikused tervitajad jõe kaldal, tervitajateks siis näiteks koertega jalutajad, kui ka veel suhteliselt peomeeleolus noored.

Raftingut  võiksid proovida kõik, kuna see on väga meeldejääv elamus. Väga soovitatav on see ette võtta aga töökollektiivil, et meeskonnatööd arendada. Kui ikka lõpuks paadist välja saadakse, siis on muljetamist pikaks ajaks ja ühtsustunne garanteeritud.

Praegu saab raftinguga tegeleda veel Pirita jõel, kuid teenusepakkujad hakkavad juba enamuses Võhandu jõele suunduma, kuna seal on tingimused tegevuseks paremad. Võhandu jõe reis on ka pikem ning vahepeal tehakse peatusi ning pakutakse suupisteid.

Jalga tuleks kindlasti panna kummikud ja selga veekindlad riided, väga paksult ei tasu riidesse panna, kuna aerutamine hoiab piisavalt soojas.

Rohkem infot leiad lehelt www.veetee.ee, või võttes ühendust telefonil 5060987.

Tekst: K. Alliksaar

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead sisse logima.