03.09 2010

Pulmapäeva jäädvustamisest

Endale sobiv fotograaf tuleks valida võimalikult vara, et oleks kindel, et enda soovitud fotograaf juba broneeritud ei oleks. Enne otsustamist küsige näha eelnevalt tehtud töid. Igal fotograafil on oma käekiri. Ka kohtumine fotograafika tuleb kasuks, et näha, kas omavaheline sünergia on olemas.

Pulmafotograafid pakuvad erinevaid pakette pulmapäeva pildistamiseks. Kõige lühem nendest on nn ilupiltide tegemine. Ilupildid tehakse kuskil looduskaunis kohas, mis on valitud kas siis pruutpaari või fotograafi poolt. Ilupiltide jaoks tuleks varuda aega umbes 1 tund. Selle ajaga jõuab teha erinevaid võtteid ja vajadusel liikuda ka erinevate kohtade vahel (näiteks vanalinnas tänavad ja pargid).

Kui on soov mitmes eri kohas ennast pildistada lasta, siis kulub sellele kindlasti ka rohkem aega ja see tuleb aegsasti arvesse võtta päevakava paika pannes.

Pildistamisele saabutakse tavaliselt just juuksurist ja make upist tulles ja enne tseremoonia algust. Kes pole varem fotograafi ees poseerinud, see on kindlasti mõnevõrra närvis. Peale esimesi pilte hakkab aga närveerimine järele andma. Pruutpaaril tasuks mõelda järgmistele asjadele:

  • Enne pildistama tulekut poseerida ise peegli ees ning proovida erinevaid ilmeid.
  • Pildistamise ajal proovida lõdvestuda, sest pinges olek jääb ka pildil näha.
  • Pead ei tohiks hoida norgus, sest muidu jäävad silme alla mustad varjud ja võib jääda ka topeltlõug.
  • Tundke ennast mõnusalt oma partneriga, ärge häbenege välja näidata õrnust.

Lisaks ilupiltide tegemisele on võimalik valida ka pakett, kus fotograaf teeb pildid ka tseremooniast ja sellele järgnevast õnnitlemisest.

Kui soovitakse aga kauneid pilte ka pulmapeost, siis oleks mõttekas kutsuda fotograaf pildistama ka pulmapeole. Nii ei pea paluma sõpra, et tema pilte teeks ning saavad kõik keskenduda peo nautimisele.

Kes soovib aga fotograafi terveks päevaks, siis algabki pildistamine hommikuse ilusalongi minekuga ja lõpeb õhtul peol tordi lõikamisega.

Enne peo algust on tavaliselt grupipiltide tegemise aeg. Tehakse pilte kõigist osalejatest, ainult meestest, ainult naistest, sõbrannadest, töökaslastest jne.

Kui aga on kätte jõudnud peo aeg, siis ärge enam fotograafile poseerige. Nii saab ta tabada hetkeemotsioone.

Suvisel ajal saab ilupilte teha kõikvõimalikes kohtades: mere ääres, parkides, metsas, vanalinnas, kesklinnas jne.

Külmal ajal on aga valikud piiratud, kuna pruutpaar ju kaua õues külmakäes olla ei saa. Seega talvel tehaksegi pildid siseruumides. Võib minna stuudiosse, kuid mõnusamad pildid saab näiteks kuskil hotellis pildistades, kus saab kasutada erinevaid tube, restorani jne.

Pulmapäeval pildistamine on aga fotograafi töö üks osa, suurem töö algab aga peale peopäeva, kus fotograaf hakkab pilte sorteerima ja üle vaatama. Piltide kättesaamise aeg on minimaalselt 2 nädalat. Kui on tihe graafik, siis võib aeg venida isegi 4. nädalani.

Enne fotograafi kasuks otsustamist uurige ka seda, mitu pilti endale saate. Mõned fotograafid annavad pruutpaarile osa pilte prinditult ja ülejäänu eest peab lisa maksma.

Janek Alliksaar

www.janekalliksaar.ee

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead sisse logima.