20.10 2010

Pulmade planeerimisest

Paljude naiste jaoks on nende elu õnnelikum päev siis, kui nad saavad selga panna oma valge kleidi, millest on nad unistanud juba lapsepõlvest saati. Jalutades altari ette ilusa muusika saatel, kus ootab elu armastus.

Paljude jaoks on see uue elu algus ning parim päev nende elus, millest alates võib kõik vaid hästi minna. Sellele päevale eelneb vaid üks- KIHLUMINE.

Pulma planeerimine algabki tegelikult kihlumisest. Siiski planeeritakse juba mõtetes palju asju valmis, mis tuleb ka hilisematel valikutel kasuks. Eelkõige on vajalik istuda koos oma kaasaga maha ning arutleda läbi optimaalne eelarve. Tähtis on teada igatki senti, sest iga sent kulub kindlasti ära.

Enamjaolt on abiks ka peiu ja pruudi vanemad. Sellisel juhul võib neile jaotada kindlad ülesanded. Peiu vanemad maksavad näiteks tordi eest ja pruudi vanemad lillekaunistuste eest. Mesinädalate reisi pärast ei peaks muretsema, sest kui kutsuda oma 50 inimest, kes igaüks kingib ümbrikus umbes pool tuhat krooni, teeb see kokku küllaltki kopsaka summa, mille eest saab kaks äsja paari pandud inimest oma abieluranda seilamise esimesi päevi nautida.

Raha planeerimisega ühel pool, tuleb teha nimekiri, mida on pulmadeks vaja. Läbi mõelda, mida kindlasti vaja läheb ja milleta ka hakkama saaks. Kui need asjad läbi mõeldud ja  raha olemas, siis tuleb ei midagi muud, kui hakata asjadega tegelema.

Kõige tähtsam, enne asjade ostmist on kuupäev paika panna ja  registreerimise ning peo koht valmis vaadata ja ära broneerida, sest hiljem võib  vakantse kohaga probleeme tekkida. Samuti tuleks kiiresti ära broneerida pulmafotograaf, kelle stiil just pruutpaarile sobib. Heade fotograafide kalendrid täituvad väga kiiresti.

Et pulmapidu saaks just selline nagu pruutpaar soovib, tuleks varakult leida ka sobiv õhtujuht ning bänd.

Järgmisena on väga tähtsad pulmariided. Pulmakleit on pruudi kõige vajalikum ning tähtsam osa, mida peab kindlasti hoolikalt valima. Kui paar on planeerinud ka isamehed ning pruutneitsid, siis sobib ka neile ühised kleidid ja ülikonnad välja vaadata ja neid koos proovimas käija. Siinkohal ei pea olema tegu neile spetsiaalselt tehtud rõivastega, vaid pigem laenutusest võetud kostüümidega.

Tark tegu on teatud pulmakorraldusega seotud asjad ära jaotada näiteks sõbrannade ja sõprade vahel, kui ei palka juhuslikult pulma planeerijat, kes kõik teie eest ära teeb, kusjuures seda soovituslikku artiklit siis vajagi ei lähe.  Näiteks isamehed (mehe sõbrad) tegelevad vastavalt pulmaauto/transpordi leidmise, üürimisega ning nende asjade kinnipanemisega. Kui peale pulmapidu on planeeritud ööbimine, siis broneerivad kohad, vastavalt pruutpaari poolt antud tingimustele.

Pruutneitsid võiksid korraldada ning rääkida erinevate toitlustusfirmadega, kes pakub hinna ja kvaliteedi suhtele parimaid pulmaroogasid. Kui üks kuni kaks parimat valitud, teeb pruutpaar oma otsuse, mille järel tegelevad pruutneitsid ise edasi. Et teistele inimestele ülesandeid delegeerida on väga tähtis, esialgu kõik koos maha istuda ning asjad läbi arutada. Kui palju tuleb külalisi, mis on pruutpaari toidu, lillede, kingituste, muusika, meelelahutuse soov. Kas on vajalik pulmavanema kohalolek või mitte jne.

Kui ülesandeid ära ei delegeeri, tuleb kõik ise korraldada. Ka see ei tohiks võimatu olla. Kuna sinu pulmad ei sõltu just ainult sinust, vaid vaja läheb ka teisi inimesi, siis tuleb pulmi hakata varakult planeerima.

Loomulikult võib teha väikesed pulmad või lihtsalt registreerimise kuuajase etteplaneerimisega. Kuid kui tegemist on natuke suuremate pulmadega, tuleb varuda kindlasti pool aastat kuni aasta. Aasta on selline optimaalne aeg, kus ka erinevad ettevõtted ja asutused saavad ennast selleks ette valmistada.

Pulmade planeerimisel muidugi on väga tähtis eelnevalt selgeks teha, kui suuri pulmi soovitakse pidada ning kui palju rahvast kutsuda. Loomulikult sinna juurde käib nimekirja tegemine ning kutsete koostamine ja vastavalt nimekirjale nende kättetoimetamine. Kuid see võib olla ka pruudi töö. Siis on kindel, et kõik keda on vaja kutsuda said kutsutud ja vastupidi.

Ja ega muud polegi, kui julget pealehakkamist ja ilusat pulmade pidamist. Kui on küsimusi, siis andke meie foorumis teada ning kindlasti teile vastatakse.

Pulma planeerimisel abistab teid ka väike meelespea, mida on hea välja printida ja selle järgi asju planeerida.

Autor: Katrin Haug