20.04 2010

Pulmaauto kaunistamisest

Pulmaautost teeb erilise liikumisvahendi autokaunistus. Traditsiooniliseks viisiks on lilleseade mootorikattel, kuid eelkõige vanemad autod pakuvad rohkelt lisavõimalusi. Nii on näiteks Suhtesepa Volga kandnud kaunistusi käepidemetel, pagasiruumi luugil ja stangedel.

Auto kaunistamisel tuleks arvestada, et lillekaunistus peaks olema harmoonias pruudikimbu ja peopaiga kaunistusega. Seetõttu on mõistlik tellida lilled kõik ühest kohast, nii on alati võimalus, et pulmauto sõidab enne pruutpaari peale võtmist lillesalongist läbi, kus kaunistakse auto ja tuuakse ühtlasi ära pruudikimp ja peigmehe rinnakaunistus. On ju sellel hetkel palju rohkematki teha, kui lillede logistikaga end vaevata.

Autode kaunistuse paigaldamisel kehtib reegel – seda peab olema võimalik hiljem eemaldada jälgi jätmata. Kinnitamiseks võib kasutada nii läbipaistvat teipi ja iminappa. Täiesti välistatud on kahepoolse teibi kasutamine. Talvel tuleks autokaunistusena kasutada kunstlilli, külmavõetud lilled ei ole kõige kaunimad. Peale pulmasõitu võetakse autokaunistus maha ja see pannakse peopaigas kas pruutpaari ette lauale või selja taha seinale.

Autokaunistuse tellimisel tuleb lilleseadjale anda võimalikult palju informatsiooni pulmaauto kohta, eelkõige mootorikatte mõõdud ja eripärad. Nii näiteks ei ole võimalik Volgadel kasutada kinnitusvahendina ühte suurt iminappa, kuna mootorikatte keskel on murdekoht mida katab ehisliist.

Et avardada ülevaadet auto kaunistamisvõimalustest on võimalik aadressilt www.suhtesepp.com leida mitukümmend pilti erinevast autokaunistusest, koos vajalike mõõtmetega.

Alati ei ole piisav, kui autos on ainult noorpaar. Lisaks pruutpaarile võiks autos olla ka pulmaisa, kellega saab jooksvalt arutada pulmapeoga seotud küsimusi. Pruutpaar ei tohi unustada ka enda peale mõtlemast!

Kui registreerimisele/laualatusele minnakse otse ilusalongist ning peopaika pikk tee koos rohkete peatustega, siis nälg ja janu on üsna tavapärased nähtused. Mittemääriv söök koos joogiga aitab leevendada pulmadega paratamatult tekkivad ärevust, pudel vahuveini koos klaasidega on Suhtesepa Volgas alati olemas.

Uunikumiomanikele ei ole pulmasõiduga raha teenimine eesmärk omaette, vaid võimalus oma auto tuulutamiseks ja saada selle eest hüvitust. Siiski ei ole võimalik sõita ilma rahata, vana auto rüüpab kütust tunduvalt rohkem kui tänapäevased liikurid. Ka auto pesu ja vahatamine on ideaalse sõidu tagamiseks vältimatu ja olgem ausad – juhtki soovib kompensatsiooni aja eest, mida muidu olles kvaliteetselt saanud veeta oma perega.

Pulmaauto rendihind lepitakse kokku reeglina sõiduki broneerimisel, samuti on üsna tavapärane mingis osas ettemaksu küsimine. Ülejääva osa maksmiseks on olemas mitmeid võimalusi, kas enne või pärast sõitu sularahas või hiljem arve alusel. Noorpaari seisukohast on kõige mõistlikum rahaline pool ära klaarida juba enne sõitmist, sest sel tähtsal päeval peaksid nad kuuluma teineteisele ja tüütu rahaline arveldamine häirib nauditavat idülli.

Kui raha on vähe, kuid pulmadest soov teha meeldejääv sündmus, siis tuleks see vähenegi kulutada ainult endale või jagada tähtsat sündmust vaid pereliikmete või väga lähedaste inimestega. Suhtesepp pakub lisaks tavapärasele pulmasõidule ka pulmapaketti kahele, mis on mõeldud eelkõige kahekesti või väikese seltskonnaga abiellujatele, kes ei kasuta pulmaisa. Autojuht täidab pulmaisa rolli ja hoolitseb ka fotojäädvustuste tegemise eest.

Paketi raames pakutakse meeldejäävat sõidukogemust kodust ja/või ilusalongist registreerimispaika, sealt edasi läbi looduskaunite kohtade, kus saadetakse ära pruudi neiupõlvenimi ja lapseõnne kindlustamiseks seotakse pulmalint kurepostile. Restoranis ootab ees meeldejääv söömaaeg ja pulmatort.

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead sisse logima.