08.04 2010

Näpunäiteid, kuidas väheste rahaliste ressurssidega meeldejäävat üritust korraldada

Kui ümber on valitsemas hallides toonides masuaeg, siis väga tähtis on see, et mitte sellest heidutada lasta, vaid tõsta pea üles ja naeratada elule vastu. Üritust ei tasuks kindlasti majanduslike raskuste tõttu ära jätta, sest suhtlus ja puhkus toreda seltskonnaga annab energiat ja annab uue hingamise, et igapäevarutiinis paremini hakkama saada.

Esiteks, ära alusta kunagi ürituse planeerimist üksinda, sest Sinu kõrval on kindlasti palju erilisi ideid. Meeskonnatöö tagab parima tulemuse, kuna ülesanded on jagatud ja seetõttu iga korraldusmeeskonna liige tegeleb ühe (või enama) konkreetse ülesandega.

Koht on ürituse kõige tähtsam füüsiline osa. Kõige suurem, kallim ja suursugusem koht ei ole peamine. Mõni lihtne koht on sageli just selliste võludega, mida nooblid paigad kunagi pakkuda ei suuda. Inimene, kes tavaliselt ajab taga luksust, võib leida ennast mõnes armsas metsatukas või rannaäärel tõelise looduslapsena. Suvise ürituse korral on tähtis see, et vihma korral oleks olemas mõni varjualune  ja ööbimiseks sobivad hästi ka telk ja kämping. Talvise ürituse korral on oluline, et oleks olemas soe ja hubane koht, kus ennast hästi tunda.

Ühtegi pidu ei peeta tegevuseta. Aga tegevust peab juhtima- selleks tuleks kindlasti organiseerida/tellida kogemustega peojuht, kes hoiab rahvast tegevuses ja kellel on vajalik inventar. Vastasel korral võib juhtuda, et istutakse paarikaupa  oma mätta otsas.  Need ajad on ammu möödas, kus kasutatakse naabrimehest elektrik Leo teenuseid, kes oskab juhtumisi hästi jalgpalli taguda ja on nõus seda ka teistele õpetama. Selline üritus jääb tavaliselt lühikeseks ja lahjaks.

Millega siis aega sisustada, kui eelarve ei luba hetkeseisuga liigset luksust tellida? Võimalusi on tegelikult palju. Näiteks, kindlasti on enamikule meist juba lapsepõlvest tuttav lõbus maastikumäng vabas looduses. See on põnev nii suurele kui väikesele. Neid põnevaid mänge on veel ja rohkem. Märksõnadeks võiks olla: hüppa, jookse ja rooma, mida omavahel kombineerides saab kokku lõbusa teatevõistluse.

Kehakinnitamisest võiks samuti kujundada ühise tegevuse. Poest ostetud ja kaasatoodud toiduainetega saab valmistada kohapeal maitsvaid roogasid. Catering’i tulu meie ürituselt jääb saamata. Peale aktiivset tegevust on elav tuli ja grill kindlasti omal kohal.

Kokkuvõtteid päevast tehakse ikka lõkke ääres ja siinkohal sobiksid hästi elavat muusikat esitama enda keskelt kitarri-Kusta ja lõõtsa-Laine. Õhtuseks tegevuseks võib veel organiseerida lihtsamad seltskonnamängud, mida teavad tavaliselt kõik, nn fantaasiavoor.

Ülaltoodud nipid sobiksid hästi väiksemale seltskonnale, kellel ei ole puhkuseks esmatähtsad elekter ja valged linad, vaid värske õhk ja puhas loodus.

Teie meelelahutaja,
Marko Pille
peoelu24.ee

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead sisse logima.