29.03 2010

Mesinädalad – ilusaks lõpuks pulmatrallile!

Ameerika filmidest oleme näinud, kuidas värske abielupaar lausa oma pulmapeolt mesinädalatele tõttab. Visatakse pruudikimp stardivalmis vallalistele naistele, kallistatakse vanemaid ja sõpru ning juba ongi minek – puhkama ja teineteist nautima kuskile üliromantilisse kohta.
Eestis sellist traditsiooni ei ole, õnneks või õnnetuseks, kuidas kellelegi. Siin on noorpaar oma külalistega ikka kuni peo lõpuni, olgu see lõpp siis järgmisel päeval või järgmisel nädalal.
Mesinädalad ei ole alati olnud positiivse tähendusega. Põhja-Euroopa ajalugu kirjeldab, et nn. mesinädalad ehk „hjunottsmanathr“ oli kõike muud kui õnnis aeg veedetud koos oma kallimaga. Nimelt mõeldi selle all seda, kui naaberkülast varastati endale sobiv kaasa ja see siis perekonna ja sõprade eest peitu viidi mõneks ajaks. Kui perekond otsimisest loobus, siis tuli mees oma kaasaga oma külla tagasi.
Tänapäeval on mesinädalatele minekuks ikka naise nõusolek olemas, kuid mõnevõrra „peituminemiseks“ võib seda siiski lugeda. Kuna pulmade korraldamine on üpriski aega- ja närvenõudev protsess, mis paljudel paaridel on võtnud aega lausa kuid ja aastaid, kulmineerudes lõpuks pulmapeo endaga, siis peale kogu seda trianglit kuluks pruutpaarile üks lõõgastav puhkus vaid teineteise seltis küll ära. Mesinädalate korraldamiseks on variante tohutult palju, kuid siinkohal toome ära mõned näited, et abistada sihtkoha valikul. Alltoodud kohti peetakse maailmas kõige romantilistemaks.

Spa reis Eestis

Kõige soodsam variant mesinädalaid korraldada on külastada mõnda spaad. Eestis on väga palju ilusaid spaasid, mille seast valida. Näiteks romantiline Grand Rose Spa Saaremaal, Fra Mare Thalasso Spa Haapsalus, Aqva Spa Rakveres jne. Paljudel spaadel on kohe eraldi pakkumised noorpaaridele ja kui neil seda ei ole, siis tasub ikkagi mainida, et broneering on noorpaarile ja võib kindel olla, et teid ootab tuppa saabudes vahuvein ja puuviljakorvike.


Lõuna-Itaalia, Amalfi rannik

Amalfi rannik Napoli lahe ääres on üks kauneimaid paiku Euroopas kuuludes ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja tänu oma maastiku ilule ja unikaalsusele.  Amalfi rannik on kombinatsioon mägedest ja merest, farmeritest ja kalameestest. Mäejalamid tõusevad järsult otse merest luues seeläbi sügavaid fjorde, lahti ja armsaid rannakesi mägede vahel. Mahedates värvides majakesed oma kaunite terassidega mäejalamitel teevad selle vaatepildi veel ilusamaks.  Siia piirkonda jäävad romantilistes lauludes ülistatud linnakesed Sorrento ja Napoli ning Capri saar.

Vaata lisaks http://www.amalficoast.com/.Bali saar, Indoneesia

Selle saarega tutvumiseks tasub kindlasti võtta aega rohkem kui nädal. Esiteks juba seepärast, et tegemist on suhteliselt kauge sihtkohtaga; teiseks aga seepärast, et tegemist on äärmiselt kauni kohaga.
Saarel elab 2009. aasta seisuga 3,551 miljonit inimest. Saar ise on küll väike, kuid tegemist ja vaatamist on seal palju. Seal saab surfata, jälgida võluvaid templitseremooniaid, näha hüpnotiseerivaid tantsuetendusi ning loomulikult lebada rannas mõnusalt päikesevanni võttes. Samuti on see hea koht massaažimõnude nautimiseks. Reisida võib sinna igal ajal, kuna seal on aastaringselt soe.
Vaata lisaks http://www.lonelyplanet.com/indonesia/bali.


Mauritius

Tõeline paradiis. Mesinädalaid veetvale paarile eriti mõnus maiuspala, kuna enamuses hotellides on „honeymoonil“ olevale paarile eripakkumised. Samuti aitavad nad meelsasti, kui on plaan oma abielutseremoonia seal läbi viia.
Mauritiusel saab shopata, nautida spa mõnusid, mängida golfi jne, kuid kõige kuulsam on ta oma mereteemaliste aktiviteetide poolest. Nimelt on see ideaalne koht snorgeldamiseks, sukeldumiseks ja niisama paadiga ringisõitmiseks.
Parim aeg külastamiseks on meie talvekuud, kuna Mauritiusel on talv (õhk umbes 22°) just juuni-september.
Vaata lisaks http://www.mauritius.net/index.php.


Kaunis Norra

Kui hing väga palava järele ei ihka, siis suvel natuke jahedam, aga ülikaunis sihtkoht on Norra. Norra võlude nägemiseks on mitmeid variante. Võib näiteks minna iseseisvalt autoga või hoopis merekruiisile mööda rannikut.
Norras kõige suurem fjordide kontsentratsioon maailmas ja kuskil mujal maailmas ei ole neid nii palju kui Lääne-Norras. Tänu soojale Golfi hoovusele on seal suhteliselt pehme kliima jäädes põhimõtteliselt jäävabaks igaks aastaajaks. Kõige süvagavam fjord jääb 1308 meetrit allapoole merepinda. Ja kuna fjordid on nii sügavad, siis saab ka suure laevaga suhteliselt lähedalt neid vaadata.
National Geographic Magazine on nimetanud Norra fjordid „Parimaks rikkumata reisisihtkohaks maailmas“.
Kui plaanite oma reisi oktoobri, veebruari või märtsikuusse, siis on teil suur võimalus näha ka imekauneid virmalisi. Talvekuudel saab mesinädalatest ka suusareisi kujundada.
Vaata lisaks: http://www.visitnorway.com/.
Need olid vaid mõned näiteks romantilistest ja kaunistest sihtkohtadest teie mesinädalate jaoks, kuid neid kohti on veel väga palju. Info saamiseks võib pöörduda mõne suurema reisikorraldaja poole või ise internetis ringi surfata.

Kommenteeri

Kommenteerimiseks pead sisse logima.