Iiri tantsutrupp “AILISH”

Nimi: Iiri tantsutrupp “AILISH”
Telefon: 501 0820
E-post: toivo@lendmusic.ee
Koduleht: www.lendmusic.ee/ailish
Suhtluskeeled: eesti, vene, inglise soome
Tegevuspiirkond: Kogu Eesti


Ailish pakub kuni pooletunnist iiri tantsudest ja tantsuõpetusest koosnevat kava. Iiri tants jaguneb kaheks: üht osa tantsitakse tavalise pehme jalatsiga, teine on aga kõvakingatants (iiri stepp). Kõvakingatants eeldab puit- või laminaatpõrandat, kivipõrand tantsimiseks ei sobi, kuna rikub kingi.
Iiri tantsu teatakse meil peamiselt Riverdance’i ja Lord of the Dance’i etendustest. Just seda sama, kauni muusikaga omapärast ja paeluvat tantsu pakub ka tantsutrupp AILISH. Lisaks teevad lõbusaid ja kaasa kiskuvaid traditsioonilisi Iiri rahvatantse ja õpetavad ühe sellise ka publikule selgeks.
Lõbusa ja seltskondliku Iiri tantsu õppimine on alati elevust tekitanud ja kuigi on esinetud kümnetel üritusel, pole veel olnud korda, kus rahvas tantsuõpetusega kaasa ei tuleks. See on üllatavalt hästi läinud olenemata seltskonnast, kaasa on tantsitud
kõrgete kontsakingadega ja ballikleitides, maal ja linnas, nii noored, keskealised kui ka eakamad inimesed, naised ja mehed. Iiri muusika on kaasahaarav ja paneb nii mõnelgi pealtvaatajal jala liikuma – väike õpetus ja rahval on lõbu küllaga!