01.11 2010

Firma teemapidu: Mõrvamüsteerium

Lihtne on korraldada pidu, tellides cateringi, kes kogu toidu ja serveerimise eest muretseb. Lihtne on korraldada pidu, võttes kätte vaid telefoni, valides õigeid numbreid ning sinul ei jää muud üle kui vaid teatud kuupäeval ja teatud kellaaajal õiges kohas olla. See on see kui oled firmajuht ning sinu kohus on vaid õigetel aegadel õigetele inimestele ülesandeid delegeerida.

Samas ei ole keegi öeldnud, et asjad ei võiks lihtsad olla. Et asju otsast lõpuni ise teha, ei ole vajalik tõepoolest ise peo tarbeks poes käia ning süüa osta ja seda ise ka valmistada. Tähtis on välja mõelda kontseptsioon ning kaasata inimesi, kes on head nii toidu tegemisel, läbirääkimistel, õige peokoha valikul ning samuti kes on head ka mängude väljamõtlemisel jne.

Et korraldada üks huvitav firmapidu on vaja eelkõige inimesi, kes seda ise tahavad. Kui on inimesed, tekib ka kontseptsioon ehk peoteema. On üldlevinud peo kontseptsioon, et minnakse koos töökaaslastega üks kord aastas restorani ning veedetakse tore õhtupoolik, mis peaks olema justkui lõõgastuseks. Sellel ei ole mitte midagi viga. Kui aga on soovi millegi erilisema järele, on võimalus korraldada niiöelda kindla teemaga firmapidu. Näiteks üks huvitav teema on MÕRVAMÜSTEERIUM.

Antud teema seisneb selles, et inimesed saavad kokku kõik ühes kohas. Näiteks üüritakse üks vahva maamaja või koht, kuhu kõik firma inimesed ära mahuvad. Valmistatakse ette pealtnäha tavaline pidu, kuhu kuulub söök ja jook, hea muusika ning toredad inimesed ja enamus juhtudel ka õhtujuht.

Kui inimesed on kohal ja lõbutsevad, tuleb õhtujuht, kes on maskeerinud ennast politsei inspektoriks ning teatab, et majas on toimunud mõrv. Eelnevalt on kõigile peolesaabunutele antud kinnised ümbrikud, mille sees on kõigi niinimetatud „mängunimed“ ning lühike kirjeldus nende käitumisest ja taustast, mida nad esindama peavad. Rohkem sellest ja ka teistest suure seltskonna mängudest on juttu siin: http://www.ozoon.ee/?id=59.

See, kuidas iga kollektiiv seda teemat tõlgendab, on ainult osavuse vili. Mõrvamüsteeriumi võib viia suure uurimiseni, et kõigil on antud õhtul lõbus. Tingimus on, et keegi kedagi ega midagi ei reedaks ning mitte keegi ei tohi uurimise käigus majast lahkuda.

Autor: Katrin Haug