23.11 2010

Abieluettepanek – kuidas “õigesti”?

Abielu on suure armastuse ning teise südame omandamise suurimaid märke. See juhtub siis kui partnerid on leidnud tee üksteise südamesse igaveseks ning on valmis veetma terve oma ülejäänud elu selle ühe ja ainsa inimese kõrval. See on tulem abieluettepanekule, mil inimene on valmis vastu võtma otsuse terveks eluks.

Tradistsionilisel viisil teeb siiski abieluettepaneku meesterahvas, kuid see ei pea nii ka alati olema. On palju naisi, kes ei jaksa ära oodata, et nende kaaslane lõpuks selle ise kätte võtab ning neid naiseks palub. Loomulikult, mis seal salata, ei pruugi abieluettepanekuid alati nö edu tagada, kuid “kes ei riski, see shampust ju ei joo, jah?”

Järgenavalt toome ära paar lühilugu abieluettepanekutest, mis on toimunud meie oma eesti meeste poolt, oma armsamatele.

(Hannes, 24)

See oli juba üle kolme aasta tagasi kui palusin neiu kätt, kellega olin koos olnud üle kahe aasta.

Läksin oma vanematega koos tema juurde õhtusöögile ja siis palusin talt kätt. Sõrmus oli mu ema oma, mille ta oli noorupõlves saanud.

Vastus oli õnneks jah ning mu kihlatu ei suutnud õnnest pisaraid tagasi hoida. Ka tema vanemad olid väga liigutatud. avati kohe kõige kallim vein ja siis võis pidu alles alata.

(Teele, 25)

Olime selleks hetkeks koos olnud 3 kuud. Oli suveõhtu ja käisime Linnateatri etendusel, peale etendust viis ta mind ootamatult restorani Stenhus, kus ootas meid privaatne laud ja 17 pikka punast roosi. Näha oli, et noormees oli kergelt närviline, ilmselt eesseisva ülesande tõttu. Kui olime juba magustoiduni jõudnud, võttis ta taskust punase karbikese ja laskus põlvedele ning ütles: “Kas sa tuled mulle naiseks?”

(Veljo, 28)

Käisime kaua-aegse elukaaslasega järjekordsel reisil, seekord peatusime ka Malaisias, kus käisime ka Kuala Lumpuris kaksiktorne uudistamas. Kui olime tippu jõudnud, siis laskusin nagu kord ja kohus ühele põlvele ning palusin teda naiseks. Kuna olime sellest ja abielust ennem juba rääkinud, ei tulnud see just kõige suurema üllatusena.  Vastus oli jah.

Siit nö loo moraal, et ei ole tähtis, kus kohas, millal, kuidas leiab aset abieluettepanek. Tähtis selle kõige juures on kaaslane ning asjaolu, et te üksteist armastate. Abieluettepanekuks ei ole vaja sõita maailma teise otsa või kuulutada seda jalgpallimängu ajal kõigile, tuhandetele pealtvaatajatele ekraanil. Tähtis on, et kui on õige aeg, õige inimene, siis sobib ettepanekuks kasvõi jalutuskõik rannal. Või miks ka mitte snorgeldamiskursusel vee all!

Autor: Katrin Haug