09.05 2012

5 nõuannet, kuidas teha hea pulmavideo

Nii, et sulle on siis pandud ülesandeks oma sõbra pulmast video teha? Oled kindlasti mõne koduvideo filminud või vähemalt näinud mõnda sellist? Päris Hollywoodiga vist võrrelda ei anna? Aga ära karda, neid viite nõuannet silmas pidades saad hakkama sellise pulmavideoga, mida vaadatakse korduvalt ja korduvalt.

Ole valmis!

Pulmade filmimiseks peaksid natukene eeltööd tegema. Säti üles kolmjalg (saad selle soetada igast fotopoest), et oleksid valmis filmima kaadreid, kus on oluline, et kaamera ei liiguks. Kui kolmjalg on valmis sätitud, siis piisab vaid kaamera peale panekust ja oledki valmis. Kindlast olgu kaamera aku laetud ja lisapatareid olemas ja käeulatuses. Oleks väga kahetsusväärne kui kõige olulisemal hetkel patareid tühjaks saavad.

Hakka filmima!

Mõlted kindlasti, et millal siis õige aeg filmima on hakata. Vastus – mida varem, seda parem. Kui hakkad filmima juba enne pulma algust, siis saad sujuvalt testida tehnika korrasolekut ja seadistuste korrektsust. Niimoodi võid tabada ka mõne väga põneva hetke, kuidas perekond pulmadeks valmistub – näiteks emotsionaalne pruudi isa. Parimad kaadrid saad ikka siis, kui neid kõige vähem oodata oskad.

Filmi erinevatest kohtadest ja erinevate nurkade alt

Mõned inimesed sätivad oma kaamera nurka ja on seal terve pulma, aga see seab piirangud filmitavale. Kui sa oleks ilma kaamerata, siis sa ju liiguksid ikka ringi, et paremad vaadet saada? Tee seda sama ka kaameraga. See lisab sügavust ja dünaamikat su filmile. Varjude vältimiseks jälgi päikese asukohta!

Hoia kaadrit mõnda aega

Kui sa filmid, siis on hea mõte filmida mõnda kaadrit natuke pikemalt, kui sa arvad, et seda tegema peaksid. Siis on kindel, et sul lõppprodukti jaoks on kindlasti piisavalt materjali. Detailide jäädvustamiseks zoomi sisse, mitte niipalju, et ainult detail kaadris oleks, vaid piisavalt, et kõiks saaks aru, millega tegemist on. Zoomimine peaks olema rahulik ja sujuv.

Töötle oma materjal

Kui filmimine lõpetatud, siis töötle oma materjal hea video töötlemise programmiga. Pead võibolla eemaldama kohad, kus jätsid katiku peale või kui unustasid ennast mitmeks minutiks vahekäiku filmima või lisad mõnusa aeglase loo kui näitad aegluubis, kuidas onu Toomas komistas ja tantsupõrandale kukkus.

Kokkuvõte

Neid nõuandeid saad kasutada terve pulmapäeva pildistamiseks, alates soengu tegemisest kuni tordilõikamiseni välja. Läbi pulmavideo saavad pruutpaar ja külalised seda imelist pulmapäeva uuesti ja uuesti läbi elada.